מלגות לסטודנטים אתיופים

כיצד ניתן לקבל מלגות ללימודים אקדמאיים

קרנות ועמותות מקומיות ובינלאומיות, וכן מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ, מבקשים לייצר מצב לפיו כל אחד אשר רוצה להירשם ללימודים אקדמיים בישראל, יוכל לעשות זאת. כלומר, שלא יעמוד בפניו שום מחסום כלכלי. אם יש לו את הכישורים והוא עומד בדרישות, הם ידעו לספק לו את העזרה הנדרשת בשביל למממן את עלויות הלימודים. אותן קרנות, עמותות, ארגונים וכן מוסדות שונים, פועלים בקרב קבוצות שונות באוכלוסייה, בין אם זה על פי מיקום מגורים, מעמד סוציו-אקונומי, וכן על פי פרמטרים אחרים. אחד מהם, הוא על פי ארץ המקור. כשהמטרה היא לעזור לעולים חדשים או ותיקים אשר ידם אינם משגת והם לא יכולים לשלם את הנדרש מהם בשביל למממן את הלימודים.

אחת הדוגמאות הטובות, הן מלגות אשר מיועדות עבור הקהילה האתיופיות. מדובר במלגות שמיועדות ספציפית עבור צעירים וצעירות אתיופים אשר מעוניינים להירשם ללימודים אקדמיים. צריך להדגיש, לא חייבים לבקש מלגה דווקא דרך אותן קרנות וגופים באופן ספציפי, אפשר לבקש מלגות גם דרך קרנות אחרות, רגילות, שאינן פונות אך ורק לצעירים וצעירות אתיופיות.

לפני שנציג מספר דוגמאות לקרנות אלה, חשוב לציין, שהמלגות מיועדות בשביל לקדם את הקהילה האתיופיות ולאפשר לה, ובפרט לצעירים ולצעירות שבה, להשתלב בחברה הישראלית ולהתקדם. כמו כן, המטרה היא להילחם במקרים של אפליית אתיופים, גזענות כלפי אתיופים, דרך שילובם בחברה הישראלית. חלק מהמלגות גם מבקשות לשמר את היחס כלפי יהודי אתיופיה היסטוריה, כלומר הן מציעות לצעירים ולצעירות אפשרות לקבל מימון, תמורות פעולות שונות שנועדו לשמר את הזיכרון ההיסטורי של הקהילה.

אלו קרנות ועמותות מציעות מלגות עבור צעירים וצעירות אתיופיים

כשמדברים על מלגות לסטודנטים אתיופים, כאמור אפשר למצוא חלוקה בין מלגות אשר ניתנות על ידי קרנות חיצוניות, בין אם מדובר בקרנות בינלאומיות או קרנות של ארגונים ועמותות מקומיות, לבין כאלה שאפשר למצוא במוסדות אקדמיים ספציפיים, ומוענקים אך ורק עבור לימודים במקום מסוים.

הקרנות הכלליות, מחייבות את הסטודנטים שמקבלים אותן, לבצע פעולות התנדבותיות שונות על מנת שיוכלו לקבל את המלגה. לעומת זאת, יש מלגות שאינן מחייבות דבר, אך חלקן מיועדות לסטודנטים בתחום מסוים או שהן ניתנות רק אחרי תקופת לימודים מסוימת.

בין המלגות אפשר למצוא את מלגת קרן חנן עינור מוצעת לסטודנטים אתיופין, ארגון היא"ס שפועל למען צמצום הפערים החברתיים בקרב עולים חדשים, פרוייקט לאומי של עולי אתיופיה, ארגון צפון אמריקה למען יהודי אתיופיה ומטרתו לעזור גם בהעלאת יהודים וגם עוזר להם בשכר לימוד וצרכים אישיים. אפשר למצוא עוד דוגמאות שונות של מלגות שמיועדות לסטודנטים וסטודנטיות ברחבי הארץ.